Szlaki wielofunkcyjne wokół góry Mogielica czekają!

Biegówki
Jedną z atrakcji turystycznych powiatu limanowskiego są trasy narciarstwa biegowego w rejonie góry Mogielica, które w sezonie letnim pełnią również funkcję tras pieszych, rowerowych czy nordic walking.

 

 

Na miłośników narciarstwa biegowego czekają trzy zróżnicowane pod względem trudności i długości trasy, które są przygotowywane ratrakiem raz w tygodniu, jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne, na zawody, po intensywnych opadach śniegu lub jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku. Aktualne warunki na trasach można sprawdzić na profilu Facebookowym https://www.facebook.com/trasymogielica/.

Trasa narciarstwa biegowego „Mogielica” na terenie Powiatu Limanowskiego
Trasa liczy aż 21 km. Zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850 m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu „Mogielicy”. Pętla zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonym od wypożyczalni sprzętu o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

Trasa narciarstwa biegowego „Rodzinna” na terenie Powiatu Limanowskiego
Trasa biegnie przez pierwszych 6 km trasy Mogielica. W większości występują łagodne odcinki z przeznaczeniem do rekreacji rodzinnej. Po 6 km powrót tą samą drogą do parkingu na „Wyrębiskach”.

Trasa narciarstwa biegowego „Na Polanie Stumorgowej” pod Mogielicą na terenie Powiatu Limanowskiego
Trasa o długości 2 km, zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6 km. Trasa łagodna z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego.

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka „Mała Pętla” (1200 metrów) przy stadionie LKS Zalesianka.

Płatna wypożyczalnia sprzętu:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka"

Więcej o trasach przeczytać można w przewodniku do pobrania tutaj.