Back

1 maja rusza spływ przełomem Dunajca!

1 maja rusza spływ przełomem Dunajca!

Łódka flisacka na Dunajcu na tle Trzech Koron w porze letniej
1 maja rusza jedna z największych atrakcji turystycznych Małopolski - spływ przełomem Dunajca. Na razie flisacy zabierać będą na łódkę sześcioro pasażerów. Ich talenty gawędziarskie, w połączeniu z urokliwym pięknem pienińskiej krainy gwarantują niezapomniane przeżycia.

Sezon flisacki trwa zwykle od 1 kwietnia do 31 października, jednak w tym roku, w związku z epidemią koronawirusa rozpocznie się z miesięcznym opóźnieniem i nieco na innych warunkach - flisacy zabierać będą na każdą łódkę nie dwunastu, a sześciu pasażerów. Nie będą też obowiązywać żadne zniżki. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych. Flisacy będą pływać codziennie, z wyjątkiem święta Bożego Ciała. 

Istnieją dwie przystanie docelowe:

1. SZCZAWNICA - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min
2. KROŚCIENKO - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min.

Spływ Przełomem Pienińskim to jedna z najwygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Jak wyraził to humorzysta A. Wasilewski: "Wysiedzieć trzy godziny w pociągu to męka. Wysiedzieć trzy godziny w teatrze na kiepskiej sztuce to poświęcenie. Ale wysiedzieć trzy godziny na twardej ławie flisackiej tratwy to rozkosz, upojenie, niezapomniane przeżycie." (cytat pochodzi z książki "Pieniński klejnot w potrójnej koronie" Stefanii Baszak) 

Multimedia