Back

4 propozycje objazdu słowackiej cześć VeloDunajec (przez zamknięcie granic)

4 propozycje objazdu słowackiej cześć VeloDunajec (przez zamknięcie granic)

Widok na Tatry, Grwałd
Wygląda na to, że z zamkniętymi granicami turystycznymi jeszcze trochę będziemy musieli funkcjonować. Najczęściej pytacie o to, jak sobie poradzić z zamkniętym słowackim odcinkiem VeloDunajec (czyli Przełomu Dunajca), dlatego poniżej podajemy kilka wariantów jak to objechać rowerem i nie tylko.

Być może te propozycje przydadzą się również po ponownym otwarciu granice, choćby dla urozmaicenia wycieczki w okolicach jeziora Czorsztyńskiego

1. Najprostszy warianty objazdu rowerem słowackiego odcinka VeloDunajec (czyli Przełomu Dunajca) jaki można polecić na tą chwilę jest taki (gpx do ściągnięcia)

Odbijamy z VeloDunajec (VD) na moście w Dębnie i od Huby jedziemy po całym tym nowym odcinku trasy rowerowej ciągnącej się po północnych brzegach jeziora (VeloCzorsztyn). Następnie dość srogi podjazd ul. Wronina przez Czorsztyn i dalej już w miarę w dół przez Krośnicę i Grywałd (omija się wtedy sporo jazdy po ruchliwej DW969). Ostatnie kilometry do Krościenka już niestety po drodze wojewódzkiej.

 

2. Drugi wariant pod względem trudności to w Sromowcach Wyżnych nie zjeżdżać z tamy na VeloDunajec, tylko podjechać po drodze powiatowej na Przełęcz Osice i potem zjazd przez Hałuszową i DW969 do Krościenka n/D.

3. Można to też kolarsko objechać jeszcze wariantem przez Przełęcz Knurowską (odbicie z VD na moście w Knurowie i jazda przez przełęcz i potem Ochotnicę do Tylmanowej, gdzie łączymy się z powrotem z VD).

4. Najprostszy "nierowerowy" wariant objazd to zabranie się w przystani w Kątach na tratwy spływu flisackiego, rower też zabierają, kosztuje to +15 zł (flisacy.pl).

Zamknięcia granic zaktualizowane też na mapie bit.ly/mapVD