Back

Grzbietem Czerwonych Wierchów

Grzbietem Czerwonych Wierchów

Czerwone Wierchy
Czerwone Wierchy to imponujący masyw w sąsiedztwie Giewontu. Swoją nazwę wzięły od porastającej je trawy – skuciny, która końcem lata i jesienią przybiera czerwono-rudy odcień. Zapraszamy Państwa na malowniczą wycieczkę, która pozwoli na aktywne spędzenie wolnego czasu i pozostawi niezapomniane wrażenia.

14 km – 7:45 pieszo / 19,6 km – 8.15h

Dolina Małej Łąki – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka – Ciemniak – Chuda Przełączka – Zahradziska – Kiry / Chuda Przełączka.

Wycieczkę zaczynamy u wylotu Doliny Małej Łąki. Szlak przez dolinę wiedzie lasem, szeroką ścieżką. Na końcu doliny znajduje się malownicza Wielka Polana Małołącka, z której roztacza się widok na Giewont oraz trzy szczyty: Kopę Kondracką i Wielką Turnię. Za polaną, szlak zaczyna wznosić się, miejscami jest dość stromy. Wysiłek wynagradzają piękne widoki z Przełęczy Kondrackiej, z której kierujemy się w prawo w stronę Kopy Kondrackiej. Od tej pory wędrujemy granią przechodząc przez wierzchołki Czerwonych Wierchów: Kopę, Małołączniak, najwyższy z nich Krzesanicę i Ciemniak. Cały czas będzie towarzyszyła nam rozległa, zapierająca dech w piersiach panorama na Tatry Zachodnie i Wysokie. Po dotarciu do Chudej Przełączki mamy możliwość zejścia do Doliny Kościeliskiej dwoma wariantami: przez Dolinę Tomanową lub przez Twardy Upłaz. Wycieczkę kończymy w Kirach.

 

 

Play Play